Żywy Różaniec

«Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca».

Jan Paweł II


  

Nasza miłość wyrażona w modlitwie najlepszym prezentem dla dzieci!


Dzieło modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci rozpoczęło się 8 sierpnia 2001 roku w trakcie rekolekcji wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej MARANA THA z Gdańska. Dzieło to ma na celu propagowanie modlitwy różańcowej rodziców i powstawania grup modlitwy różańcowej opartej o schemat Żywego Różańca, gdzie rodzice tworzą żywe róże modlitwy za dzieci.


Kochani rodzice!

Różaniec rodziców powstał i rozwija się jako świadectwo działania i pomocy Boga w naszych codziennych potrzebach i kłopotach w wychowaniu i opiece nad dziećmi! Żyjemy w czasach największych zagrożeń. Jednym z nich jest zatruty i zdeformowany przekaz rzeczywistości przez obce media i obcą kulturę, stosowane w sposób nieodpowiedzialny i bezmyślny. Są środowiska i organizacje, działające przeciw Polsce i polskiej kulturze zanurzonej w katolicyzmie. Są ludzie i idee zabójcze i zwyrodniałe, które w telewizjach i gazetach prezentuje się jak coś zupełnie normalnego. Filmy, książki i inne publikacje ogólnie dostępne zawierające sceny agresji, elementy pornografii lub przynajmniej promocji destrukcyjnego seksualizmu, nasączone satanizmem , okultyzmem ukrywają skrzętnie działania sekt. Bez prawdziwych wartości chrześcijańskich trudno byłoby oprzeć się temu zalewowi zła i ustrzec przed nim nasze dzieci. Ale prawdziwa Polska w Bogu ma swoje oparcie – Słowa powtórzone za ks. Piotrem Skargą przez papieża Jana Pawła II wskazują nam właściwy kierunek działania – „ Ten dąb stary tak urósł i umocnił się bo korzeniem jego jest Chrystus” 

Nie ma takiej sprawy, nie ma takiego problemu, którego Bóg nie mógłby rozwiązać, a najpewniejszą drogą do Boga jest powierzanie swoich losów, kłopotów i intencji poprzez Maryję, która nieustannie chce nam pomagać. Czcijmy Maryję jako Nieustanną Wspomożycielkę! „Jak wiele łask, jak wiele nie zawiedzionych nadziei - tylko wystarczy poprosić i zawierzyć Maryi”.  Ten wspaniały tytuł Maryi jako Nieustannej Wspomożycielki niech nam zawsze przyświeca w naszych modlitwach rodzicielskich.


Różaniec rodziców w naszej parafii

Poprzez działanie Ducha Świętego w konkretnych osobach powstał w naszej parafii Różaniec Rodziców. Dzięki Niemu mamy taką możliwość przez Maryję, Oblubienicę Ducha Świętego wypraszać łaski dla naszych dzieci i rodzin. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców naszej parafii do włączenia się w modlitwę różańcową w intencji swoich dzieci.

Nasza wspólnota liczy 5 róż różańcowych. W każdej róży modli się 20 osób. Opiekunem Róż Różańca Rodziców jest ks. Proboszcz Adam Michalski.


Co należy zrobić aby uczestniczyć w takiej róży?

Zgłosić się do inicjatorów tego dzieła w naszej parafii i zadeklarować się, że będzie się odmawiało jedną, wyznaczoną dziesiątkę różańca dziennie w intencji własnych dzieci i dzieci każdej z tych osób które uczestniczą w róży.

Modlimy się u siebie w domu.

Chętnych prosimy o kontakt z p. Teresą Kilianek, telefonicznie: 501 774 486 (po 16-tej) lub drogą mailową: terkil@onet.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inicjatywie Różańca Rodziców w intencji dzieci zapraszamy serdecznie na stronę internetową: http://www.rozaniecrodzicow.pl/


Terminy rekolekcji w roku 2012 

 

Dom Rekolekcyjny Archidiecezji Katowickiej im. bp. Stanisława Adamskiego

w Wodzisławiu Śląskim - Kokoszycach

ul. Pałacowa 53, 44-373 Wodzisław Śląski

tel. 32 456 14 97, 519 546 237

www.kokoszyce.archidiecezja.katowice.pl


Administrator: ks. Mariusz Pacwa

Rekolekcjonista: ks. Krzysztof Kmak


16-19 Kwietnia: Czciciele Bożego Miłosierdzia i Św. Faustyny,

28 -31 Maja: Czciciele Matki Bożej,

18-21 Czerwca: Czciciele Matki Bożej i Żywy Różaniec,

20-23 Sierpnia: Czciciele Matki Bozej,

15-18 Października: Czciciele Bożego Miłosierdzia i bł. Jana Pawła II,

22-25 Października: Żywy Różaniec i Czciciele Matki Bożej,


  

Ośrodek Spotkań i Formacji im. św. Jadwigi Śląskiej w Brennej

ul. Leśników 38, 43-438 Brenna

tel. 33 853 65 73, 519 546 229,  fax 33 853 62 93

www.osrodekbrenna.archidiecezja.katowice.pl


Dyrektor i rekolekcjonista: ks. Bogdan Kornek


03 - 26  Kwietnia: Czciciele Miłosierdzia Bożego,

07-10 Maja: Czciciele Matki Bożej,

21-24 Maja: Czciciele Matki Bożej,

17-20 Września: Czciciele Matki Bożej Szkaplerznej,

15-18 Października: Czciciele Matki Bożej Różańcowej,