Ogłoszenia duszpasterskie

od 1 do 8 października 2023

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
poniedziałek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej;
sobota – wspomnienie NMP Różańcowej.

Dziś rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej, która jest streszczeniem Ewangelii. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 1730, w soboty o 1630, a w niedziele o godz. 1600

Dzieci, które w tym roku chcą przystąpić do wczesnej Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 1630 do Sali kominkowej

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

Dnia 5 października br. po Mszy św. wieczornej w salce kominkowej odbędzie się spotkanie Członków Rodziny Szkaplerznej. Serdecznie zapraszamy również chętne osoby, które w najbliższym czasie pragną przyjąć Szkaplerz Bogurodzicy Maryi.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątki i niedziele o stałych porach.

W sobotę zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów oraz kandydatów, którzy chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu na spotkanie w kościele o godz. 900

W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych Parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii do czwartku włącznie.

W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Księży Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą Słowo Boże, a po Mszach św. będzie można nabyć kalendarze z których dochód przeznaczony jest na działalność misyjną Oblatów.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 930 obrzęd rozesłania grup parafialnych, abyśmy na nowo uświadomili sobie zadania, które wypływają z przyjętych sakramentów chrztu i bierzmowania.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach oraz do Klasztoru Sióstr Benedyktynek w Staniątkach, dnia 21 października (sobota). Zapisy wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 30 złotych w zakrystii lub u p. Szymczyk.

Jest też najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Dostępny jest także „Gość Extra” w którym można przeczytać o znaczeniu objawień w Kościele, o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej, o prawdziwej historii Różańca i wiele innych tekstów. Do nabycia w zakrystii w cenie 14 złotych.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a w szczególności na kontynuowanie rozpoczętej inwestycji rozbudowy systemu multimedialnego.

Za wszystkie ofiary złożone w dniu dzisiejszym składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkim życzymy dobrego i udanego niedzielnego wypoczynku i radosnego świętowania Dnia Pańskiego.