Ogłoszenia duszpasterskie

od 31 maja do 7 czerwca 2020

Z dniem 6 czerwca br. Odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu”. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wszyscy, którzy z uzasadnionych racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. zachęcamy do korzystania z telewizyjnych i internetowych transmisji Mszy św. W każdą niedzielę o godz. 1100 jest internetowa transmisja z naszego kościoła.

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania już w konfesjonale. W naszym kościele pół godziny przed każdą Mszą św. z zachowaniem szczególnej ostrożności, w maseczce według obowiązujących norm sanitarnych.

W miesiącu i czerwcu jest dużo wolnych intencji mszalnych. Msze św. można zamawiać telefonicznie, osobiście w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Za wszystkie złożone dziś ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.