Franciszkański Zakon Świeckich


Na pewno nie raz w życiu myślałeś, jak trudno zostać świętym w dzisiejszym, współczesnym i zagonionym świecie. Zwłaszcza, gdy przeżywamy trudne chwile. Chcemy Cię przekonać, że osiągnięcie świętości jest możliwe, choć wymaga wysiłku.

Istotą świętości jest przede wszystkim miłość Boga i bliźniego a nie jakieś nadzwyczajne osiągnięcia, chociaż i one mają czasami wielkie znaczenie.

Wśród wielu wzorów świętości, duchowość franciszkańska jest jedną z najbardziej fascynujących!. Potwierdził to Kościół i wielu świętych, którzy na tej drodze osiągnęli zbawienie.

Jeśli czujesz takie powołanie to wiedz, że: wstąpienie do zakonu nie wymaga opuszczenia swojego domu czy też rezygnacji z małżeństwa.

Członkami naszego zakonu mogą być katolicy, którzy ukończyli 18 rok życia: ludzie stanu wolnego, żyjący w związkach małżeńskich, wdowy, wdowcy, osoby duchowne.


Franciszkański Zakon Świeckich w naszej parafii

Powstanie naszej wspólnoty modlitewnej w parafii, jako III zakonu, datuje się na 10 czerwca 1929 roku. Obecnie wspólnota liczy 20 członków, w tym 8 chorych tercjarzy, z którymi mamy duchową łączność. Spotykamy się regularnie, w drugą sobotę każdego miesiąca uczestnicząc we Mszy Św. oraz braterskim spotkaniu.

Co wtorek spotykamy się przed Mszą św. poranną na modlitwie różańcowej, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych parafian. Jesteśmy obecni również na nabożeństwach fatimskich. Uczestniczymy w spotkaniach formacyjnych organizowanych przez region FZS w Panewnikach i Kostuchnie. Bierzemy udział w pielgrzymkach ogólnokrajowych - do Częstochowy oraz wyjeżdżamy na nocne czuwanie do Turzy Śl.

Współpracujemy z akcjami zbiórek na rzecz osób potrzebujących pomocy z innymi grupami parafialnymi. Odwiedzamy obłożnie chorych w domach rodzinnych oraz hospicjach

Zapraszamy do zapoznania się z naszą duchownością i włączenie się w naszą wspólnotę.


 

Rekolekcje dla FZS w roku 2011

Kokoszyce (koło Pszowa) – Dom Archidiecezji: 7-10 października 2011.

tel. 32 456 14 97

 

 

Panewniki – Siostry Służebniczki: 14-17 listopad 2011.

tel. 32 252 54 93